EVLİLİK TEKLİFİ NEDİR?

“Hera&Zeus

Zeus Dedi ki; “Hera, istiyorum ki sen benim karım olasın, büyük gözlü güzel Tanrıça benim peşimden gel, Olymposta parlak bir taht üzerinde ve benim sağımda oturarak saltanat sür.”

Hera razı oldu ve Baş Tanrı düğünü yapmak için karısını Kitheron dağının ormanlarla süslenmiş en yüksek tepesine götürdü. Tanrıların evlenmesine sevinen ağaçlar onları selamlamak için dallarını eğdiler ve çeşmelerden Ambrosia (Tanrıların özel içeceği) kokusu yayıldı. Bütün Tanrı ve Tanrıçalar bu düğünde bulunmak için Olympos dağından aşağı indiler.”

Evlilik Teklifi yada Evlenme Teklifi olarak bilinen mitolojik bir öyküdür okuduğunuz. Tarihin belki en eski olaylarından biri. Hayal aleminin, gerçeğe dönüşmesi. Duyulan Aşkı, sonsuzluk basamağına taşımaktır. İki ömrü birbirine bağlamak için verilen ilk sözdür.

yatta lazerle evlilik teklifi

EVLİLİK TEKLİFİ NE ZAMAN YAPILIR?

Kadınlar sürprizlerden hoşlanırlar, bu yüzden evlenme teklifinizi hiç beklenmedik bir anda yapabilirsiniz. Aman zamanlamaya dikkat edin; daha birinci ayda evlenme teklif etmeye kalkmayın. Aceleyle yapılmış bir teklif havası yaratabilirsiniz. Evlenme teklifinizi yapmanız için; bir süredir ilişkinizin devam etmesi, birbirinize aşkınızı ilan etmiş olmanız ve en önemlisi hayat görüşlerinizin uygun olması gerekir. Eğer durum böyleyse evlenme teklifinizi planlamak için en doğru zaman.

Nehrin Kalbi - Ormanda evlilik teklifi Kıymetlim Organizasyon

EVLİLİK TEKLİFİNİ KİM YAPAR?

Şimdi Toplum normunda mı açıklayalım yoksa bize göre mi bilemedik. Şunu söylemeliyiz ki, cesur kadınlarımızda oldukça fazla 😉 Yaşadığımız toplum ve anenelerimiz gereği Ata erkil bir yapıya sahibiz. Yani bakmakla yükümlü taraf erkek. Aynı zamanda insanlarımızın anlayışı ve bilinç altımızda yatan nedenler, güç kuvvet dengesi erkeği belkide bir adım öne çıkarmakta. Ha samimi olmakta gerekirse, evlilikten kaçan tarafta genel olarak erkek. Kadının hassas yapısı ve toplum normunun etkisiyle, evlilik teklifini yapan taraf genel olarak erkektir ve erkekten beklenen bir durumdur. Günümüzde kadınlar ne kadar modern görünseler de, duygusal beklentileri her çağdaki kadınlardan daha farklı değil. Ailesine saygı gösteren ve evlilik için onların rızasını alan bir erkek bütün kadınların hoşuna gider. Son zamanlarda kadınlarda bu konuya el atmış durumda ama bunlar tatlı mutluluklardır. Çünkü hiç bir kadın sizin teklifinizden emin olmadan bunu yapmaz ve tecrübemiz şunu gösterdi ki, Teklif Hanımefendilerden, yüzük beyfendilerden  😉

Yatta Gündüz Romantizmi Evlilik teklifi - Kıymetlim Organizasyon

EVLİLİK TEKLİFİ EDERKEN DİZ ÇÖKÜLMELİ MİDİR?

Tamamen evet! Kesinlikle bunu bir küçülme, aşağılanma olarak görmeyin. Çünkü Evlilik teklifi demek, sevgilinize sunduğunuz bağlılık yeminidir. Bu yemin edilirken de diz çökmek mecburidir.

Olayın geçmişi OrtaÇağ’a dayanır. Kısaca anlatalım asıl konuyu:

“Aslında biraz düşününce dünyada bunun geleneksel bir tören haline gelmesi bir hayli ilginç ve tuhaf. Engagement Ring Bible isimli bir web sitesi, bu geleneğin nereden geldiğini araştırmış ve bunun taa Orta Çağ’a, şövalyeler dönemine kadar uzandığını bulmuş.

Araştırmaya göre şövalyeler, lordlarının önünde bağlılık yemini etmek için dizlerinin üzerine çöküp onlara olan sevgilerini bu şekilde dile getirirmiş. Tüm bunlar dini bir seremoni içinde devam ederken o günlerde evlilik için de aynı uygulama hayata geçmeye başlamış.

Böylelikle inanışa göre partnerinin dizleri üzerine çökmesi, kadına olan bağlılık sözünü dile getirmesi anlamına geliyor. Sonsuza kadar sevdiği kadına saygı ve sevgi besleyeceğinin imzasını aslında bir bakıma bu şekilde atmış oluyor.”

Helikopterde Evlilik Teklifi - KIYMETLİM ORGANİZASYON

EVLİLİK TEKLİFİ NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Mutlu bir birlikteliğiniz var ve bunun sonsuza dek sürmesi için radikal kararlar almak istiyorsunuz. Aman zamanlamaya dikkat edin; daha birinci ayda evlenme teklif etmeye kalkmayın. Aceleyle yapılmış bir teklif havası yaratabilirsiniz. Evlenme teklifinizi yapmanız için; bir süredir ilişkinizin devam etmesi, birbirinize aşkınızı ilan etmiş olmanız ve en önemlisi hayat görüşlerinizin uygun olması gerekir. Eğer durum böyleyse evlenme teklifinizi planlamak için en doğru zaman.

EVLİLİK TEKLİFİ PLANLAMASI:

Eğer karara vardıysanız ertelemeyin. İşleri aceleye getirmek istemeyiz ama eğer evlenme teklifi sizi korkutuyorsa bunu mutlaka yenmelisiniz. Mesele ilk adımı atmakta, gerisi kendiliğinden gelir. Unutmayın zamanlama çok önemlidir; ilişkinizde artık o noktaya geldiyseniz kız arkadaşınız bunu sizden mutlaka bekliyordur ve her romantik ortamda ağzınızdan o iki kelimenin çıkacağını ümit ediyordur. Bunu her ertelemeniz onun bir kez daha hayal kırıklığına uğramasına sebep olacaktır.

Öncelikle her şeyi planlamalısınız. Ne şekilde, Nasıl bir yerde ve Ne zaman?

Yapmanız yada yapmamanız gerekenleri bir bir sıralayarak ön fikir edinmeniz açısından aşağıda açıklayacaklarımız önemlidir.

EVLİLİK TEKLİFİNİ NASIL YAPMALISINIZ?

Ona hayallerindeki teklifi yapmalısınız. Nasıl mı?

Evlilik teklifiniz kız arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğinizi, saygı duyduğunuzu, anladığınızı ve istediğinizi göstereceğiniz andır. Red cevap riskini minimuma indirmek için, teklifiniz, sizden ziyade hayalindeki gibi olmalı… Unutmayın yanlış bir teklif tarzı, belki de onun kararını bile etkileyebilir.

Eğer sizinle evlenmeyi istiyorsa size mutlaka nasıl bir tekliften hoşlanacağının sinyallerini vermiştir. Tek yapmanız gereken onu dikkatle dinlemek, belki de tatlı tatlı ağzını aramak olacaktır. Böylece ona hayatı boyunca unutamayacağı ve sizin de gurur duyacağınız teklifi yapabilirsiniz. Bu yüzden onlarca çeşit evlilik teklifi organizasyonunu sizlerle birlikte tasarladık 😉

MÜKEMMEL VE SİZE EN UYGUN YER SEÇİMİ YAPILMALI

Evlenme teklifini yapacağınız yer de en az teklifiniz kadar önemlidir. O an ikiniz için de mükemmel olmalı. Mesela, ilk tanışma mekanınız, ilk buluşmanızda gittiğiniz yer, kendini özel ve eşsiz hissedeceği mekanlar olması önemlidir. Teklifinizle kız arkadaşınızın ruhunu okşamayı hedefleyin. Zaten gerçekte önemli olan da bunu başarabilmektir.

ZAMAN AYARLAMASI NASIL YAPILMALI:

Evlenme teklifi için tek bir doğru zaman yoktur. Damat adayları kendine ve kız arkadaşına en uygun zamanı belirlemelidir. Bazıları için sabah uygunken, bazıları içinse mutlaka gece olmalıdır. Ama eğer gece teklif etmeyi düşünüyorsanız, kız arkadaşınızın ailesini arayıp bu mutlu haberi paylaşmak isteyeceğini de göz önünde bulundurun.

İşte KIYMETLİM ORGANİZASYON olarak tam bu noktada, tecrübeli ve deneyimli Sürpriz Danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Çünkü atlaya bileceğiniz her hangi bir adım sizi hüsrana sürükleyebilir.

 EVLİLİK TEKLİFİ SÖZLERİ:Nehrin Kalbi - Ormanda evlilik teklifi Kıymetlim Organizasyon

 

EVLİLİK TEKLİFİ İÇİN ŞARKILAR:Romantik evlilik teklifleri - Ormanın Büyüsü - Kıymetlim Organizasyon

 

EVLİLİK TEKLİFİ PAKETLERİ: yatta lazerle evlilik teklifi

 

0551 214 22 10 – 0555 749 96 22 – info@kiymetlim.net